We Exist to Serve
(757) 502-4070

Modele sallat frutash

Sallate frutash APO në DISA vende Kjo recetë Merr dhe emrin Macédoine. Tipike për stinën e verës ku një përzierje frutash dhuron shumë freski dhe relaksim. Duhet shumë Pak kohë për ta përgatitur dhe mënyrat e shërbimit janě nga më të ndryshmet. Të gjitha frutat bëhen bashkë në një enë të thellë. Pasi TI Kemi prerë të gjitha frutat, je hedhim në një enë qelqi dhe shtrydhim kokrrën e limonit sipër. Si HAP i Fundit na ngelet të shtojmë sheqerin dhe e trazojmë të Errësira së bashku. Këshillohet që sallatën e frutave ta Lini në një vend të freskët për të paktën 1 orë, kështu frutat zbuten dhe shkëmbejnë shijet. Mund ta shërbeni ne një Kupé qelqi të shoqëruar më akullore ose dhe kështu siç është. Pastaj përziejmë bashkë sheqerin me lëngun e limonit dhe gjethet e copëtuara të mentes. Lani luleshtrydhet, thajini dhe pritini në Copa; Lani kokrrat e rrushit, thajini; qëroni Kivi-t dhe pritini në Copa të mëdha; qëroni Bananen, hiqini shtresën sipërfaqësore poroze dhe më pas prijeni në Copa; prisni përgjysmë frutin e pasionit dhe me anë të një luge nxirrini Touline dhe farat; prisni përgjysmë Limonin, shtrydheni dhe filtroni lëngun; hidheni në një tas, shtojii mjaltin dhe rrihini me rrahëse vezësh.

Kjo Sallatë frutash do t`IU mahnis me kombinimin e shijeve të vecanta. Les Provojeni! Vendosni të gjitha frutat në një pjatë, hidhuni sipër mjaltin me limon dhe lërini të marinohen në frigorifer përreth 40 mintua. Shpërndani frutat në Gota së bashku me akulloren dhe sipër hidhuni nga lëngu i krijuar në Fund të pjatës. Këtë lëng IA hedhim sipër sallatës së frutave, e CILA para konsumimit duhet të qëndrojë një orë në frigorifer. Pasi Kemi lære të gjitha frutat, i presim në copëza të Vogla katrore. Fillojmë me luleshtrydhet, kivin, pjeshkat, pjeprin, ananasin dhe në Fund Bananen. Pasi Kjo e fundit ka tendence të nxihet. Llojet e frutave Mund TI ndryshoni sipas dëshirës, por MOS përdorni Vetëm fruta të ëmbël. Por nëse e bëni sigurohuni që sheqeri të jetë i një Sasie më të ulët..

Comments are closed.